Barcelona-Real Madrid, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Barcelonës dhe Real Madridit. Kjo ndeshje është e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit, shkruan Gazeta Express. Ndeshja e parë e zhvilluar…

Zelensky u ftua në samitin e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky është ftuar në samitin e ardhshëm të Aleancës, i cili do të mbahet në Vilnius, kryeqyteti i…