Edon Zhegrova është bërë pjesë e formacionit të javës në Ligue 1.

Edon Zhegrova pati super paraqitje në fundjavë me Lille në elitën e futbollit francez,

Zhegrova hyri në minutën e 81-të në lojë dhe shënoi dy gola për t’ia siguruar fitoren ekipit të tij.

Kjo performancë ka bërë që ai ta siguronte vendin në formacionin e javës në Francë